Kontakt

Om du har frågor om konsten i Västra Götalandsregionen, söker titel eller konstnär på ett konstverk eller är nyfiken på något annat som rör vårt uppdrag och arbete – tveka inte att höra av dig.

Tips om utställningar, gallerier och konstnärskap kan skickas till konsthandläggare, medan konstprojektledare kontaktas i frågor om våra pågående konstprojekt. 

För allmänna frågor, skriv till konstenheten@vgregion.se

Kontakta oss

Eleonora Fors Szuba, konstchef
eleonora.fors.szuba@vgregion.se
070-020 76 82

Administration och förvaltning samt ramverkstad

Julia Lang, verksamhetskoordinator
julia.lang@vgregion.se
070-020 59 82

Mette Muhli, konstförmedlare
mette.muhli@vgregion.se
072-083 50 12 

Stefan Niklasson, assistent
stefan.niklasson@vgregion.se
072-201 40 70

Hans Persson, rammakare
hans.o.persson@vgregion.se
076-76 80 344

Sonny Magnusson, rammakare
sonny.magnusson@vgregion.se
073-843 77 00

Team konsthandläggare

Erica Andersson, konsthandläggare
erica.j.andersson@vgregion.se
073-097 52 29

Camilla Lengstrand, konsthandläggare
camilla.lengstrand@vgregion.se
076-724 75 10

Jane Ahnland Rosenlind, konsthandläggare
jane.ahnland.rosenlind@vgregion.se 
073-097 52 51

Oskar Kardemark, konsthandläggare
oskar.kardemark@vgregion.se
072-145 06 31

Richard Sangwill, konsthandläggare
richard.sangwill@vgregion.se
070-082 45 51

Torbjörn Damm, konsthandläggare
torbjorn.damm@vgregion.se
070-336 35 69  

Team konstprojektledare

Brita Bahlenberg, konstprojektledare
brita.bahlenberg@vgregion.se
076-131 27 83 

Emelie Storm, konstprojektledare 
emelie.storm@vgregion.se
072-147 08 12

Ola Carlsson, konstprojektledare
ola.p.carlsson@vgregion.se
072-204 89 50