Webbplatsen använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare. Vissa saker kan se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Kontakt

Om du har frågor om konsten i Västra Götalandsregionen, söker titel eller konstnär på ett konstverk eller är nyfiken på något annat som rör vårt uppdrag och arbete – tveka inte att höra av dig.

Tips om utställningar, gallerier och konstnärskap kan skickas till konsthandläggare, medan konstprojektledare kontaktas i frågor om våra pågående konstprojekt. 

För allmänna frågor, skriv till konstenheten@vgregion.se

Kontakta oss

Eleonora Fors Szuba, konstchef
eleonora.fors.szuba@vgregion.se
070-020 76 82

Administration och förvaltning samt ramverkstad

E-post: konstenheten@vgregion.se
Postadress: Konstenheten, Västfastigheter, 462 80 Vänersborg

Julia Lang, verksamhetskoordinator/administrativt ansvarig (föräldraledig)
julia.lang@vgregion.se
070-020 59 82

Klas Trollius, verksamhetskoordinator (vikarie)
klas.trollius@vgregion.se
073-077 12 35

Stefan Niklasson, arkivhandläggare
stefan.niklasson@vgregion.se
072-201 40 70

Hans Persson, rammakare
hans.o.persson@vgregion.se
076-76 80 344

Sonny Magnusson, rammakare
sonny.magnusson@vgregion.se
073-843 77 00

Team konsthandläggare

Oskar Kardemark, konsthandläggare/teamledare
oskar.kardemark@vgregion.se
072-145 06 31

Camilla Lengstrand, konsthandläggare
camilla.lengstrand@vgregion.se
076-724 75 10

Erica Andersson, konsthandläggare
erica.j.andersson@vgregion.se
073-097 52 29

Jane Ahnland Rosenlind, konsthandläggare
jane.ahnland.rosenlind@vgregion.se 
073-097 52 51

Richard Sangwill, konsthandläggare
richard.sangwill@vgregion.se
070-082 45 51

Torbjörn Damm, konsthandläggare
torbjorn.damm@vgregion.se
070-336 35 69  

Team konstprojektledare

Brita Bahlenberg, konstprojektledare/teamledare
brita.bahlenberg@vgregion.se
076-131 27 83 

Anna Jernryd, konstprojektledare (vikarie)
anna.jernryd@vgregion.se
072-206 09 80

Emelie Storm, konstprojektledare (föräldraledig)
emelie.storm@vgregion.se
072-147 08 12

Ola Carlsson, konstprojektledare
ola.p.carlsson@vgregion.se
072-204 89 50

Petra Johansson, konstprojektledare
petra.c.johansson@vgregion.se
073-576 84 31

 

Senast uppdaterad: 2022-06-01 11:02